Twoja przeglądarka nie obsługuje Java Scriptu. Włącz obsługę JS by móc obejrzeć stronę we właściwej formie

FAQ

Chrapiesz? Od czego zacząć?

Chrapanie jest bardzo powszechnym problemem. Trzeba jednak pamiętać, że jest niebezpieczne dla zdrowia, a przy tym może być głównym sygnałem występowania bezdechów. Chrapanie jest etapem na drodze do rozwoju bezdechów, ale dopóki występuje jedynie chrapanie, nie jest ono bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

W związku z tym, przede wszystkim koniecznie trzeba zbadać czy chrapaniu towarzyszą bezdechy. Jest to niezbędne, ponieważ sposoby leczenia chrapania i bezdechów różnią się.
Aby zbadać, czy w czasie snu występują bezdechy, konieczne jest wykonanie badania nocnego. Jest to badanie, które polega na monitorowaniu u pacjenta pewnych, wybranych parametrów w czasie jednej nocy.

Najważniejszą częścią badania nocnego jest ocena wysycenia krwi tętniczej tlenem (tzw. saturacja). Gdy występuje bezdech, jego następstwem jest przejściowy spadek ilości tlenu we krwi (czyli spadek saturacji). To właśnie przejściowe niedotlenienie organizmu, a w tym serca i mózgu jest bardzo groźne i może powodować liczne choroby, jak choroba wieńcowa, zawał, udar, nadciśnienie tętnicze i wiele innych.

 

wróć do spisu wróć do spisu pytań

 

 

 

© All Right Reserved. Design by Broad Com.

Millemedica
Mille Medica Centrum Laryngologii i Alergologii
ul. Lanciego 13, 02-792 Warszawa
www.millemedica.pl
Materiał wydrukowany ze strony www.chrapanie-bezdech.pl
Wszelkie prawa zatrzeżone. Przedruk jak również inne wykorzystanie bez zgody autorów jest łamaniem praw autorskich.
Wiadomości zawarte na stronie, są tylko omówieniem tematu. W celu uzyskania dalszych informacji na temat leczenia chrapania i bezdechów należy skonsultować się z lekarzem.