Twoja przeglądarka nie obsługuje Java Scriptu. Włącz obsługę JS by móc obejrzeć stronę we właściwej formie

FAQ

Na czym polega technika radiochirurgii?
Radiochirurgia – przełom w leczeniu chrapania

Leczenie chrapania polega na poszerzeniu drogi dla przepływającego powietrza. Nie jest to problem, który da się skutecznie leczyć przy pomocy leków!

Z licznych możliwych zabiegów najnowocześniejszym i najbardziej precyzyjnym jest tzw. radiochirurgia.

Radiochirurgia polega na precyzyjnym skierowaniu fal o wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze w miejsce odpowiedzialne za występowanie chrapania. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie prawidłowej drożności nosa, a także "usztywnienie" tkanek miękkich w obrębie gardła tak, aby nie drgały podczas oddychania. Dzięki temu uzyskać można ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie chrapania.

RadiochirurgiaŻadna inna metoda leczenia chrapania i bezdechów nie jest tak delikatna i precyzyjna. Lasery używane w leczeniu chrapania wykorzystują działanie wysokiej temperatury. W porównaniu do zabiegów przy użyciu lasera, radiochirurgia jest daleko bardziej precyzyjna, mniej bolesna, nie powoduje powstawania trudno gojących się oparzeń.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że wkrótce po zabiegu można wrócić do swoich obowiązków. Nie ma potrzeby zwalniania się z pracy.
Dolegliwości bólowe są niewielkie, a gojenie trwa tylko parę dni.

Możliwe jest, że zabieg nie spowoduje pełnego wyeliminowania chrapania. W takiej sytuacji zabiegi należy powtarzać aż do całkowitego ustąpienia objawów albo osiągnięcia stanu, w którym kolejne zabiegi nie wpływają już na dalsze ograniczenie chrapanie. 

 

wróć do spisu wróć do spisu pytań

 

 

 

© All Right Reserved. Design by Broad Com.

Millemedica
Mille Medica Centrum Laryngologii i Alergologii
ul. Lanciego 13, 02-792 Warszawa
www.millemedica.pl
Materiał wydrukowany ze strony www.chrapanie-bezdech.pl
Wszelkie prawa zatrzeżone. Przedruk jak również inne wykorzystanie bez zgody autorów jest łamaniem praw autorskich.
Wiadomości zawarte na stronie, są tylko omówieniem tematu. W celu uzyskania dalszych informacji na temat leczenia chrapania i bezdechów należy skonsultować się z lekarzem.