Gdzie się leczyć

Radiochirurgia http://www.millemedica.pl/Zaburzenia-oddychania-podczas-snu.php
Klinika - Centrum Laryngologii i Alergologii

Szanowni Państwo

Nasza Klinika mieści się w Warszawie, przy ulicy Lanciego 13. Zespół lekarzy pod kierunkiem Pana Profesora Andrzej Kukwy zajmuje się diagnostyką i leczeniem chrapania, a także bezdechów. Mamy największe w Polsce doświadczenie w leczeniu zabiegowym i operacyjnym Pacjentów cierpiących na bezdechy i chrapanie. Zapraszamy na konsultacje !
Mille medica
Ul. Lanciego 13 Warszawa
Tel. (22) 408 01 10, kom. 665 665 895
www.millemedica.pl

ABC leczenia chrapania

Chrapanie pojawia się, kiedy luźne fragmenty tkanek znajdujących się na drodze powietrza którym oddychamy, poruszają się i wibrują. Są dwie podstawowe przyczyny chrapania: niedrożny nos i wiotkie, długie podniebienie. Chrapanie negatywnie wpływa na koncentrację, wydajność w pracy czy bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Może być przyczyną przewlekłego zmęczenia i senności, bólu głowy, depresji. A co najważniejsze może świadczyć o występowaniu bezdechów. U takich osób występuje wysokie ryzyko nadciśnienia, zawału serca, czy udaru mózgu

Badanie nocne

przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest zbadanie czy chrapaniu towarzyszą groźne bezdechy. Służy temu tak zwane badanie nocne. Podczas takiego badania monitorowane są w czasie jednej nocy pewne parametry, dzięki którym można ocenić przebieg snu i ewentualne występowanie bezdechów. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Rozpoczyna się wieczorem, a kończy rano. Dokładna ocena badania pozwala na odpowiedż czy w czasie snu występuje jedynie chrapanie czy też towarzyszą mu bezdechy, czyli przerwy w oddychaniu..

Chrapanie i łagodne bezdechy

W przypadku łagodnej postaci choroby nie stosuje się aparatów CPAP. Leczenie chrapania i łagodnych bezdechów polega na poszerzeniu drogi dla przepływającego powietrza. W tym celu konieczne jest leczenie laryngologiczne.
Stosuje się między innymi zabiegi laserowe, operacje w znieczuleniu ogólnym, aparaty ortodontyczne.
Najnowocześniejszą i najmniej inwazyjną metoda leczenia chrapania jest radiochirurgia.
Efektem leczenia w obrębie nosa jest poprawa jego drożności, co zwiększa dotlenienie organizmu zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Zabieg w obrębie podniebienia powoduje większ� sprężystość tkanek i ograniczenie ich wibracji, a przez to zmniejszenie lub likwidację uciążliwego chrapania.
.

Cięka postać bezdechów

W przypadku ciękiej postaci bezdechów konieczne jest zastosowanie aparatu CPAP. Aparat taki wspomaga oddychanie w czasie snu i nie dopuszcza do występowania bezdechów. Jego działanie oparte jest na podawaniu do dróg oddechowych powietrza pod dodatnim ciśnieniem przez maską założoną na nos lub na nos i usta. Najnowsze aparaty są bardzo ciche i mało uciążliwe. Dodatkowo wiele z nich potrafi odpowiednio ogrzewać i nawilżać powietrze które następnie trafia do dróg oddechowych. Dzięki temu poprawia się komfort stosowania aparatu CPAP. W przypadku zaburzeń drożności nosa (na przykład spowodowanej polipami lub skrzywioną przegrodą) aparat nie będzie prawidłowo działać. W związku z tym zaleca się aby przed rozpoczęciem leczenia aparatem CPAP skonsultować się z laryngologiem!

Nasz zespł

  • ANDRZEJ KUKWA
  • ANNA ŚCINSKA-BIEŁKOWSKA
  • ELŻBIETA JE�EWSKA
  • TOMASZ GROCHOWSKI
  • WOJCIECH KUKWA

© All Right Reserved. Design by Broad Com.

Millemedica
Mille Medica Centrum Laryngologii i Alergologii
ul. Lanciego 13, 02-792 Warszawa
www.millemedica.pl
Materiał wydrukowany ze strony www.chrapanie-bezdech.pl
Wszelkie prawa zatrzeżone. Przedruk jak również inne wykorzystanie bez zgody autorów jest łamaniem praw autorskich.
Wiadomości zawarte na stronie, są tylko omówieniem tematu. W celu uzyskania dalszych informacji na temat leczenia chrapania i bezdechów należy skonsultować się z lekarzem.